İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

2020 Yılında Türkiye’de Online Olarak En Çok Ziyaret Edilen Müzeler

Tarafından Arkerobox Arkeoloji Setleri
2020 Yılında Türkiye’de Online Olarak En Çok Ziyaret Edilen Müzeler

2020 yılında seyahat etme alışkanlıklarımızın çokça değiştiği zaman dilimlerinden geçtik. Bilhassa kültürel gezileri sevenler için gezemediği müzeler akıllarda kaldı fakat bu süreçte online olarak da farklı yerleri görebilmemiz için bambaşka şehirlere evimizden ulaşarak küçük geziler yaptık. Elbette eski alışkanlıklarımızla gezmeyi çok özlemiş olsak da bu süreçte keşfetmeye, öğrenmeye devam edebilmek için elimizdeki online imkanları kullanmak iyi bir seçenek oluyor.

2020 yılında 25 Mart’tan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler, 11 milyondan fazla kez online olarak ziyaret edilmiş. Bu oran da aslında bizlere normalden daha yüksek bir kültürel gezi alışkanlığı edindiğimizi gösteriyor. Şu an bakanlığa bağlı olan 33 müzeyi online olarak görebilmemiz mümkün. Bu müzeleri Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanal Müze mobil uygulaması ile gezebilirsiniz. 

Şimdi 2020 yılında online olarak en çok ziyaret edilen yerleri sizler için listeliyor ve bunlardan ilham alarak kendi gezi listelerinizi oluşturmaya davet ediyoruz!

1 - Göbeklitepe

UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesinde de yer alarak ülkemizi temsil eden yerlerden olan Göbeklitepe, hem yerli hem yabancı pek çok turist tarafından çok sevilerek ziyaret ediliyor. Göbeklitepe, 2020 yılında online olarak 3 milyon 383 bin 985 kez ziyaret edilerek evlerimize girmiş.

2- Kurtuluş Savaşı Müzesi

Bizleri Cumhuriyet’in kuruluş yıllarına götüren Kurtuluş Savaşı Müzesi, Türkiye’nin ilk meclis binası olma konumunda.

3 - Efes Müzesi

Listemizin 3.sıarsında ise 102 bin 999 kez ziyaret edilerek bizi geçmişe götüren Efes Müzesi bulunuyor.

4 - Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Bu coğrafyayı geçmişiyle en iyi anlamımızı sağlayan müzelerden Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezmek, kültürel bir şölen diyebiliriz.

5 - Troya Müzesi

Çanakkale’nin en etkileyici yelerinden, tarihi ile bizleri daima büyüleyen Troya Müzesi ise 2020’de en çok ziyaret edilen 5.müze oldu.

by Arkerobox Arkeoloji Setleri