İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

ARKEROBOX 6. HERİTAGE İSTANBUL FUARINDA

Tarafından Arkerobox Global
ARKEROBOX 6. HERİTAGE İSTANBUL FUARINDA

Arkerobox olarak Türkiye’nin dört bir yanında etkinliklerimizi gerçekleştirmekte ve gerçekleşen etkinliklere de katılmaya devam ediyoruz. Bu seferki durağımız arkeoloji biliminin yanında müzecilik, kütüphanecilik, restorasyon ve koruma gibi bir çok konuya ev sahipliği yapan Heritage İstanbul etkinliğinin fuar alanında yer aldık!

 

 

11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen 6. Heritage İstanbul’da Arkeologlar Derneği ile işbirliğimiz doğrultusunda ortaklaşa stant çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

 

 

3 gün süren etkinlikte arkeoloji teknolojilerinden restorasyon, bakım & onarım ve korumaya; müzecilik ve kütüphanecilik teknolojilerinden müzecilikte eğitim, yönetimden iletişime kadar bir sürü konu dalında uzman kişiler tarafından gün yüzüne getirildi. Paneller Prof. Dr. İlber Ortaylı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy gibi daha birçok saygın isim tarafından modere edildi. Daha detaylı bilgi için 6. Heritage İstanbul programını aşağıda görebilirsiniz;

  

 

ARKEOLOGLAR DERNEĞİ VE ARKEROBOX

Heritage İstanbul’a, 1975’te kurulmuş ve günümüzde de çalışmalarına devam etmekte olan, Arkeologlar Derneği ile işbirliği yaparak katılım gerçekleştirdik. Arkeologlar Derneği Türkiye’de faaliyet gösteren, arkeologların hak ve çalışmalarını korumak ve sürdürmek için kurulmuş bir dernektir.

 

 

Arkeologlar Derneği, Heritage İstanbul’da kendi bünyesi için arkeologları ve arkeoloji meraklılarını toplarken, Arkeobox ailesi olarak bizler de genç kaşiflerin ve ailelerin ilgi odağı olmaya devam ettik. Kurulan standımızda Arkeoloji Bilimi’nin daha geniş kitlelere yayılması ve hem çocuk hem de yetişkinler tarafından sahip çıkılan bir bilim dalı olması için çalışma ve bilgilendirmelerimizi Heritage İstanbul’da da devam ettirdik.

 

 

11-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen etkinlik Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılara kapılarını açtı. Yediden yetmişe Arkeoloji Bilimi’ne meraklı olanların toplandığı bu etkinlikte, 3 gün boyunca kendi alanında uzman kişiler tarafından paneller yönetilirken, bir yandan da Heritage Workshop’ları devam etti. Katıldığımız tüm panel ve etkinliklerden en akılda kalan anların sahibi ise tabiki Sn. Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu;

 

 

Gerçekleşen konferansların yanı sıra, fuar alanı; Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen, arkeolojiyle ilgili firma ve kuruluşlar tarafından kurulan stantlar ile çevriliydi. Arkeologlar Derneği ile ortak kurduğumuz standa ise MSGÜ Boğsak ve İtalya standları eşlik etti.

 

 

Gerçekleşen serginin ilk gününde, ziyaretçiler arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy katıldığı konferans sonrasında fuar alanını ziyaret etti. Sn. Bakanımız fuar alanını gezerken kendisine Arkerobox ürünlerinden hediye ettik. 3 gün süren ve çok değerli katılımcı/ziyaretçilere ev sahipliği yapan Heritage İstanbul’a katılmanın gururunu Arkerobox ailesi olarak yaşamaktayız.

by Arkerobox Global