İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

ARKEROBOX İTÜ ÇEKİRDEK BİG BANG’TE YARI FİNALDE!

Tarafından Arkerobox Arkeoloji Setleri

Türkiye’nin erken aşama teknoloji girişimlerini yatırımcılarla buluşturan İTÜ Çekirdek, 2020 yılı Aralık ayında ‘Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang’te göz alıcı bir online organizasyon gerçekleştirdi. Her sene organize edilen bu etkinlik ilk defa online olarak gerçekleşti. Sunuculuğunu Serdar Kuzuloğlu’nun üstlendiği bu organizasyonda, yatırımcılar ve olası müşteriler ile girişimler; şirketleşme süreçlerini hızlandırmak adına birçok destek topladı. Bu sene ‘Rise Together’ sloganı ile akıllarda kalan BİG BANG,   girişimcilerin şirketleşme aşamalarında finanse edilmesine, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebilmesine aracı oldu.

İtü Çekirdek ekibi ve alanında uzman mentorlar kuluçka dönemi boyunca bütün girişimlere bir çok alanda destek oldular. Arkerobox olarak İTÜ Çekirdek kuluçka dönemini başarılı bir şekilde bitirerek yarı finalist olmaya hak kazandık. Big Bang sahnesine çıkamamış olsak bile kuluçka dönemi boyunca en az finalist girişimler kadar destek aldık ve gittikçe geliştik. Alanında uzman mentorlar ile ürünlerimizi geliştirdik, iş planımızı daha verimli hale getirdik ve kültürel mirası çocuklara anlatmak adına çıktığımız bu yolda bir adım daha ilerlemiş olduk. Ayrıca, kapsamlı bir ağa sahip olmaları bizi konumlanmak istediğimiz sektörde çok daha görünür kıldı. 

İTÜ Çekirdek ailesine Arkerobox olarak teşekkür ederiz. Kültürel mirası çocuklara öğretmek için yola çıktık. Bu misyonu, eğitici kazı setleri geliştirip çocuklara deneyimleterek yerine getirmek için çok çalıştık. Bu noktada İTÜ Çekirdek bize inovatif bakış açıları katarak bizleri mobil uygulamamızı geliştirerek daha çok çocuğa ulaşmamız konusunda teşvik etti. Şu anda bir tarafta varolan ürünlerimizi geliştirip çeşitlendirirken, bir yandan da kültürel mirası oyunlaştıran, deneyimleten ve daha ulaşılabilir kılan birçok yeni proje üzerinde çalışıyoruz.

by Arkerobox Arkeoloji Setleri