İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

ARKEROBOX YARATICI ÇOCUK FESTİVALİ’NDE

Tarafından Arkerobox Global
ARKEROBOX YARATICI ÇOCUK FESTİVALİ’NDE

04-05 Haziran tarihlerinde Küçükçiftlik Park, Harbiye’de gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’ne Arkerobox ailesi olarak katılım gösterdik. 

“FESTİVAL SENİ SÜPER YAPAR” mottosu ile hem gösteri ve söyleşi sahneleri hem de atölyeler ile iki gün boyunca sabah 10’dan akşam 18’e kadar şenlik havası yaşandı. 

Pandemi sonrasında gerçekleşen ilk çocuk festivalleri arasında yer alan, Yaratıcı Çocuk Festivali’ne olan büyük ilgi sayesinde çok yoğun ve keyifli bir haftasonu geçirdik. 

 

GÖSTERİ SAHNESİ’NDE NELER OLDU?

Festival boyunca çocukların ilgi odağını toplamayı başaran yerlerden biri EnerjiSA sponsorluğunda kurulan Gösteri Sahnesi oldu. İki gün süren yoğun sahne programında çocukların en çok ilgisi çeken sahne performansları “Taşkın ve Burak Aynı Sahnede - Vantrolog & Sihirbaz Gösterisi” ve “EnerjiSA Çocuk Tiyatrosu “Küsmesin Yıldızlar” ” oldu. 

Sergilenen tüm performanslar hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eder nitelikteydi. Ziyaretçi çocuklar düşünüldüğü kadar ebeveynleri de önemsenmişti..

 

 

 

SÖYLEŞİ SAHNESİNDE EBEVEYNLER İÇİN ÇOCUK SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

İki gün boyunca günün tüm temposuna eşlik eden söyleşi sahnesi daha çok büyüklere hitap eder nitelikteydi. Tanem Sivar’dan Sermin Yaşar’a, Ceyda Düvenci’den Sunay Akın’a kadar bir çok kıymetli isim katılımları ile söyleşileri renklendirdiler. 

Gerçekleştirilen söyleşiler festivale katılan aileler için bilgilendirici ve yönlendirici nitelikteydi. 

Arkerobox ailesi olarak bizler de kıymetli katılımcılarımıza festival hatırası olarak Arkerobox Eğitici Kazı Setleri’mizden hediye ettik. 

 ATÖLYELERİN FAVORİSİ ARKEROBOX ARKEOLOJİ ATÖLYESİ

18’den fazla atölyenin yer aldığı festivalde, her festivalde olduğu gibi çocukların favorisi olmayı başardık. Faber-Castell, Kido, Bahçeşehir Koleji, CarrefourSA, Ozmo gibi bir çok büyük firmanın gerçekleştirdikleri atölyenin yanında, Arkerobox olarak kazı bloklarımız ile Arkeolojik Kazı Atölyemizi gerçekleştirdik. İki gün süren atölye süresince bir sürü yeni Kaşif Arkero ile tanışma şansını yakaladık. Arkerobox bünyesinde bulunan eğitmenlerimizin eşliğinde gerçekleşen atölyede, Kaşif Arkero’lar hem eğlenirken hem de arkeoloji biliminin heyecanına kendilerini kaptırıyorlardı. 

 


Atölyede 100'e yakın kazı bloğu Kaşif Arkero’larımız tarafından kazılarak Türkiye'nin dört bir yanındaki kültürel miraslarımız kaşiflerimiz tarafından keşfedildi. Gerçekleştirilen kazı çalışması sonrasında genç arkeologlarımızın yakasına keşfettikleri kültürel mirasa ait stickerdan yapıştırırken, bir yandan da kültürel mirasa ait bilgilendirici kartlarımızdan verdik.

 


İki gün süren atölye maratonu her ne kadar bizler için yoğun olsa da kaşiflerimizin neşesi ve heyecanı bizleri festival boyunca motive etti. Kaşif Arkerolar’ımızın yüzündeki heyecanı gören ebeveyenlerin de tüm neşesi ve enerjisi de yerine geldi. Katılım sağlayan tüm ailelere ve çocuklarına buradan bir kez daha teşekkür ederiz. Bir sonraki keşfimizde görüşmek üzere!

 

by Arkerobox Global