İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

BATMAN'DA ARKEOLOJİ ATÖLYESİ

Tarafından Arkerobox Global
BATMAN'DA ARKEOLOJİ ATÖLYESİ

Keşfedilmeyi bekleyen onlarca eser toprak altında gömülü ve bu eserleri gün yüzüne çıkarmak için gününe gün katan arkeologlarımız her gün çalışmalarını devam ettirmekte. 

Peki ya genç kaşiflerimizin kalbinde gömülü olan gizemler için kimler uğraşıyor?

Arkerobox olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklarımıza yol göstermeyi, destek olmayı kendi misyonumuz haline getirdik ve bunun için sosyal girişimcilik çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Bu sefer de sevgili Esra öğretmenin de destekleri ile Batman’da genç kaşiflerimiz ile buluştuk. 

31 Mart tarihinde gerçekleşen etkinlikte genç kaşiflerimize macera serisi kutularımızdan hediye ederek; hem Truva’yı hem de Göbeklitepe’yi keşfetmelerine yardımcı olduk.

 

 

Esra Bozat KİMDİR?

Esra Bozat 29 yaşında genç bir öğretmenimiz. Esra Öğretmenimiz Batman’ın Gercüş ilçesinde Tepecik ve Çukuryurt ilkokullarında okul öncesi öğretmeni olarak birer yıl süreyle çalışmış, sonrasında ise Gercüş Anaokulunda görev yapmaya başlamış. Esra Öğretmen çocuklara kültürel mirası tanıtmak için Türkiye'nin dört bir yanındaki eserleri okulda canlandırmayı hedeflemekte. Bu isteğini gerçekleştirmek için ilk olarak 17 Şubat tarihinde Tripolis Antik Kent’ini, okulun ve velilerin katkıları ile canlandırmaya çalışmışlar.

 

 

Gerçekleştirdikleri etkinlik hem genç kaşiflerimizin hem ulusal basının kalbinde büyük bir yer kazandı. Gerçekleşen etkinlikte genç kaşiflerimizin, arkeolog kıyafetleri gerek ailelerinin eski kıyafetleri gerekse ortak bütçe ile alınan kumaştan dikilmiş.  

Yapılan bu etkinlik genç kaşiflerimizin arkeoloji bilimi hakkında meraklanmalarını sağlamıştı. Genç kaşiflerimizin arkeolog olmaya bir adım daha yaklaşabilmeleri ve Arkerobox olarak Genç kaşiflerin merakına ortak olmak için Esra öğretmene ulaşmaya çalışarak üzerimize düşen çalışmalarımızı başlattık. 

Arkerobox’ın Batman’a GİDİŞİ

Arkerobox olarak Esra öğretmenin kendi imkanları ile düzenlediği etkinliği ulusal basında gördükten sonra bizler de genç kaşiflerimizin hayatlarına dokunmak istedik ve Esra öğretmen ile iletişime geçtik. 

Bu sefer genç kaşiflerimiz birer arkeolog gibi kazı yaparken eğlenebilecek ve kazdıkları eser hakkında bilgi edinerek öğreneceklerdi. Bunun için okuldaki tüm öğrencilere Göbeklitepe ve Truva eserlerimizden ulaştırdık. Sevgili öğretmenimizin de katkıları ile genç kaşiflerimiz için unutulmayacak bir etkinlik gerçekleştirildi. Gerçekleşen etkinlik günü süresince kaşiflerimizin yüzünde her zaman kocaman bir gülümseme vardı.

 

 

Değerli öğretmenimiz Esra Bozat’ın yorumlarına göre Arkerobox ile yapılan etkinlik, çocukların okulda heyecandan çığlıklar attığı ve  yerlerinde duramadıkları bir gün yaşamalarını sağlamış. Böylece, Esra öğretmenin de katkıları ile genç kaşiflerimizin kazarak keşfetmelerine ve keşfederken öğrenmelerine katkıda bulunduk.

 

 

Batman’daki kaşiflerimiz, arkeoloji bilimi ile ilgili bilgi ve deneyim kazanırken; bir yandan da kültürel mirasımız olan Truva ve Göbeklitepe hakkında bilgiler edindiler. Genç kaşiflerimizin eğitim ve öğrenim hayatlarında unutamayacakları bir güne katkıda bulunmanın ve sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın verdiği mutluluğunu ve heyecanını bizler de Arkerobox ekibi olarak yaşamış olduk!

 

 

Arkerobox olarak kültürel mirasımızı Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. İyi ki varsınız yarının kaşifleri, kültürel miraslarımız size emanet!

 

 

by Arkerobox Global