İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Tarafından Dijital Pazarlama
ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Bireylerde zeka gelişiminin %90’ı 6 yaşına  kadar tamamlanmaktadır. Burada ebeveynlere oldukça fazla bir görev düşmektedir. Çocukların gelişiminin ve zeka kapasitesinin artması için öncelikle bilgili olmak ve bu bilgiler ışığında çocukları bilgilendirmek ve yönlendirmek oldukça önemlidir. Okul öncesi dönemden başlayarak ilkokul ve ortaokul döneminde çocuk desteklenmeli ve en rahat öğreneceği dikkat çekici oyunlar ile bilgilerini hafızalarında tutmaları beklenmektedir. Zeka geliştirici oyunlar bu bağlamda nitelikli seçeneklerdir. Çocuklar için geliştirilmiş zeka geliştirici ve eğitici birçok oyun mevcuttur.  Zeka geliştirici ve eğitici oyuncaklar sadece sayısal gelişimini desteklemekle kalmaz motor becerileri ve hafıza gibi birçok yeteneklerini de desteklemektedir. Bunlardan bir kaçını ve yaş aralığını birlikte inceleyelim. 

 yapboz oyunu

 • Çocuklar İçin Yapboz Oyunları
 • Yap-boz oyunları sadece çocuklar için değil, her yaş grubuna hitap eden eğitici bir oyun türüdür. Çocuklar için tasarlanan yap-boz oyunlarının farkı ise çocukların dikkatini çekecek görseller ile zenginleştirilmiş ve daha büyük parçalar ile mantıklı düşünmeye, el ve göz koordinasyonu kurmalarını destekler niteliktedir. Yap-boz, 3 yaşına kadar olan çocuklar için büyük parçalara sahip olmalıdır. 3 yaşından sonraki bireylere ise gittikçe küçülen ve artan parça sayılı yap-bozlar verilebilir. 

  Labirent oyunu

 • Çocuklar İçin Labirent Oyunu 
 • Labirent oyunu çocukların hayal gücünü geliştirmekte önemli bir rol oynar. Yolu bulmak için geliştirilen farklı stratejiler ve kalemi çizgilere değirmeden çizebilme şartı ile motor becerilerini de desteklemektedir. İleriki yaşlarda ise bu oyunda geliştirdikleri strateji kurma yeteneği ile gerçek hayata adapte olma süreleri sancısız ve hızlı olacaktır. 

  Eğitici Oyunlar

 • Çocuklar İçin  Eğitici Kazı Setleri 
 • Henüz alanında yeni olan Eğitici Kazı Setleri alanında yeni ve denemeye değer bir deneyim sunmaktadır.Genel olarak kazı setlerinden çıkan dinazor figürleri çocukları heyecanlandırmaktadır ancak eğitici özellikleri bulunmamaktadır. Bu bağlamda Arkerobox Eğitici Kazı Setleri karşımıza yeniliklerle çıkmaktadır. Öncelikli hedef olarak çocukların zeka gelişimini eğlence ile birleştirmek olan kutu oyunu yap-boz parçalarını da kutu oyunun içine dahil ederek çoklu bir zeka oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Labirent oyunu gibi strateji yürütme ile başlamaktadır. Kutu oyununun içinden çıkan kazı bloğu sayesinde öncelikle çocuklarda bir strateji kurma yetisi geliştirmekte ve kazıya başlayan çocuklardan heyecan, merak ve motor becerilerinin gelişmesini temel almaktadır. Kazı bitiminde çıkan minimal tarihi eser parçalarını yap-boz gibi birleştirerek bir eser elde eden çocuklarda, verilen çabanın sonrasında elde edilen bir başarı ve ödül izlenimi de kazandırmaktadır. Türkiye’de bulunan tarihi eserler ile başlayan Arkerobox Eğitici Kazı Setleri Macera Serisi’nin ardından Global Serisi ile dünyada ki tarihi eserleri de bünyesine eklemiş bulunmaktadır.

  by Dijital Pazarlama