İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

23 Nİsan Çocuk Festİvalİ'nde Arkeolojİk Keşİf Heyecanı

by Arkerobox Global
23 Nİsan Çocuk Festİvalİ'nde Arkeolojİk Keşİf Heyecanı

Maximum Uniq açık alanında düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali’nde, kültürel miraslarımızı çocuklarla buluşturduk. Gerçekleşen etkinlikte yüzlerce Kaşif Arkero ile buluşup, hep beraber çok güzel anlar deneyimledik. Toplamda 8 binin üzerinde katılımcı ile etkinlik alanımıza olan yoğun ilgi gün boyu devam etti. 

 

 

 

Festİvalde Neler Yaptık?

Arkerobox ailesi olarak yer aldığımız festivalde; atölyelerimizi gerçekleştirirken, bir yandan da Kültürel Miras Eğitici Kazı Setleri'mizi ve sınırlı sayıda ön satışa sunulan Arkerobox Eğitici Dino Kazı Serisi’ni Kaşif Arkerolarımız ile buluşturduk.  

23 Nisan Çocuk Festivali’nde Arkerobox olarak, Arkeolojik Kazı Atölyesi ve Arkeolojik Keşif Atölyesi düzenleyerek 500’den fazla Kaşif Arkero ile tanışma fırsatını yakaladık. Gün boyu süren etkinliklerimizde Kaşif Arkerolarımız ile birlikte arkeolojik keşiflerimizi gerçekleştirerek, kültürel miraslarımızı tekrar ve tekrar keşfetmenin heyecanını yaşadık. 

 

 

Düzenlediğimiz Arkeolojik Kazı Atölyesi’nde kazı bloklarımızı kullanarak, Kaşif Arkerolarımız ile birlikte arkeolojik kazılarımızı gerçekleştirdik. Kazı blokları kazılıp, kültürel miras figürleri keşfedildikten sonra; kutu içerisinden de çıkan kültürel miraslarımıza ait bilgi kartlarımızı kaşiflerimiz ile paylaştık. Atölye sonunda kendi emekleri ile çıkardıkları tarihi eserleri, tüm gün heyecan ile ellerinde taşıdılar.

Gerçekleştirdiğimiz kazı atölyesininin yanında, daha genç ve kazı deneyimini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek isteyen Kaşif Arkerolarımız için Arkeolojik Keşif Atölyesi’nde kinetik kumdan hazırlanan, özel tasarım kazı masamız ile atölyemizi gerçekleştirdik. Kültürel Miras Eğitici Kazı Setleri'mizin de içinden çıkan figürler, kinetik kum ile gerçekleşen kazı atölyesine özel, büyük ölçekte tasarlanarak kazı masalarımızın içerisine gizlendiler. Kaşif Arkerolarımız, kum kapları içerisine gizlenen dev figürleri sayısız defa keşfettiler. 

 

 

Festİval Günümüz Nasıl Geçtİ?

Kaşif Arkerolarımız için festival günü, sabah erken saatlerde başladı. Akşam havanın kararması ile birlikte biten etkinlikte Kaşif Arkerolarımız ile tanışmanın heyecanını deneyimlemiş olduk. Kaşif Arkerolarımız, yarımşar saat süren atölyelerde dönüşümlü olarak  hem kinetik kum hem de kazı bloğu atölyelerinde, kültürel miraslarımızı keşfetmek için, kazı çalışmalarını devam ettirdiler.  

Kazı ortamını daha da neşelendirmek için tasarladığımız dev boyuttaki kazı seti, kaşiflerimizi büyük ölçüde motive edip; kazı çalışmalarını hızlandırmak için onlara gerekli enerjiyi vermekte yeterli oldu! Tüm gün süren etkinlikte bizler ise tüm enerjimizi Kaşif Arkerolar'ımızdaki heyecanda ve onların neşelerinde bulduk. 

 

 

23 Nİsan Çocuk Festİvalİ'nde Arkerobox’ın Çocuklar Üzerindeki Etkİsİ

Tüm gün süren festivalde çocukların Arkerobox etkinlik alanına ilgisi gün boyu devam etti. Uzun kuyruklar beklemelerine rağmen Kaşif Arkerolarımız atölyemize ikinci hatta üçüncü kere katılmak için tekrardan sıraya girmek istediler!

Atölyede kazı deneyimini gerçekleştiren Kaşif Arkerolarımız, kazı sürecini evlerinde de yaşayabilmek adına kazı setlerimizin satış standına da uğradılar. 23 Nisan gününe özel ön satışa sunduğumuz Arkerobox Eğitici Dino Kazı Seri'mizin hepsi, daha günü yarılamadan Kaşif Arkerolar ile buluştu. Dino Seri'lerimizin erkenden bitmesine rağmen atölyelerin de verdiği heyecan sayesinde, atölyelerimiz son hız devam etti.

 

 

Stant alanımızdaki tozu dumana katan heyecan ve neşe çığlıkları, tüm festival alanındaki merkez noktasını oluşturmuştu. Arkerobox’ı tanıyan Kaşif Arkerolarımız Arkerobox Eğitici Dino Kazı Serisini görür görmez, hemen kendilerine de bir tane almak için sıraya girdiler. 

Çocuklar festival günü boyunca süren Arkeolojik Kazı ve Arkeolojik Keşif atölyelerimiz sayesinde, kutu içerisinden de çıkan eser parçalarını motor becerilerini kullanarak gün yüzüne çıkardılar. Kazı esnasında, eserini bulmaya odaklanan kaşiflerin merak ve keşfetme duygusu gittikçe arttı. Yenilikçi Eğitim Metodu ile deneyimleyerek Arkeoloji Bilimi'ni öğrendikleri bu aktivite de kültürel mirasımıza karşı farkındalık kazandılar. Eser parçalarını arkeolojik keşif süresince tek tek bulduktan sonra, detaylar üzerinde çalışarak parçaları birleştirdiler. Bu sayede kaşiflerimizin fiziksel ve mental gelişimine yardımcı olduk. 

 

 

Tüm arkeolojik keşif süreci boyunca çocukların neşesini arttıran ve motivasyonlarını daha da yükselten ise aynı masada oturan diğer Kaşif Arkerolar ve onlara eşlik eden Arkerobox ailesi oldu. Kaşiflerimiz, figür parçalarını bir an önce çıkarmak ve birleştirmek için birbirleriyle yarışıyor; hemen yanında oturan arkadaşına ne kadar ilerlediğini göstermek için heyecanlanıyor ve bir yandan da eserini hemen ailesine göstermek için yerinde duramıyordu. 

Toplamda yaklaşık 10 saat süren etkinlikte, tüm gün süren atölyelerimiz ile Kaşif Arkerolarımızla buluşmuş olduk. 23 Nisan için düzenlenen festivalde 2 binden fazla Kaşifi Arkerobox ile buluşturup, arkeoloji bilimi ile tanışmalarına yardımcı olduk. Bir sonraki etkinlikte kaşiflerimizle tekrardan üzere…

by Arkerobox Global