İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

Arkerobox, Indepent Toy Award 2021’de Ödül Aldı!

by Arkerobox Toys
Arkerobox, Indepent Toy Award 2021’de Ödül Aldı!

İngiltere merkezli düzenlenen, global bir yarışma olan Independent Toy Award; her yıl o yılın farklı kategorilerde en iyi oyuncaklarını seçen bir yarışmadır. 2020 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana eğitimde yenilikçi metodları destekleyecek setler geliştiren Arkerobox ise, eğitici oyuncak kategorisinde gümüş madalya sahibi oldu!


900’den Fazla Perakendeci Tarafından Değerlendirildi!


Independent Toy Award; bu sene itibarıyla 14. ‘sü düzenlenen ve her zaman pazarlama stratejileri, marka bilinirliği gibi metriklerin aksine; markaların ürün gelişimine ve sunduğu deneyime dayanarak değerlendirme yapma iddiasında olan global bir yarışma. Bu değerlendirme biçimini ise herhangi bir jüri ya da deneyimleyici kitle ile değil, tamamen bu alan üzerine çalışan ve gün geçtikçe ağlarını büyüttükleri 900’den fazla perakendeci ile gerçekleştirilmektedir. Bu alanda çalışan ve tamamen bireysel deneyimleri ile tarafsız değerlendirmelerde bulunan uzman perakendeciler tarafından farklı farklı kategorilerde değerlendirilen oyunlar/oyuncaklar, direkt olarak deneyim ve kazanım odaklı şekilde uygulamalı olarak rekabet ağına dahil olmaktadır.

Global Bir Ağda, Kültürel Mirası Göbeklitepe ile Temsil Ettik.

6 farklı arkeoloji setine sahip olan Arkerobox, hem Türkiye den hem de dünyadan kültürel mirasa dair önemli yerler için setler oluşturmakta. Her setin içerisinde çocukların deneyimleyebileceği kit ve bilgi edinebilecekleri birçok materyal bulunuyor. Bu sebeple de çocukların Arkerobox ile kazı serüveni
oldukça verimli geçiyor. Arkerobox’un yarışmada değerlendirilebilmesi adına göndermiş olduğu arkeoloji seti ise aslında ülkemizden bir eser olan, Göbeklitepe. Globalde kültürel mirası anlatan ve dünyanın pek çok yerinden eseri setleştirerek her ülkeden çocuğa kavuşturabilmeyi arzu eden Arkerobox için, global bir yarışmada bu ödülü almış olmak oldukça değerli bir gösterge!


‘’Ülkemizden Bir Eser ile Ödül Almış Olmaktan Gurur Duyuyoruz!’’


Arkerobox’un kurucuları İlker Vardarlı ve Buğra Haksever, daima kendi yaşadıkları topraklardan ilham aldıklarını ve bu ilhamın onların işlerine olan inancını daha da artırdığını ifade ederken, yarışmada Göbeklitepe arkeoloji seti ile Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyduklarını aktardılar. Arkerobox, ilerleyen zaman dilimlerinde de globalleşebilmek için kısa ve uzun vadeli planlara sahip. Şu an Türkiye’nin her bölgesine bayi ağı ve satış noktaları ile erişebilen Arkerobox, online satışlar ile de
hem ülkemizdeki hem de globaldeki pek çok çocuğa ulaşmaya çalışmakta!

by Arkerobox Toys