İŞBİRLİKLERİ İÇİN İletİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0544 768 5708

ARKEROBOX İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR HEDEFLER

Arkerobox, Birleşmiş Milletler’in belirlediği 17 adet sürdürülebilir kalkınma hedeflerini baz alarak sosyal etki oluşturmayı amaçlayan bir girişimdir. Yaptığı çalışmalarla önce Türkiye çapında, ardından da globalde; kültürel mirasımızı bilen ve koruyan bir nesil için her coğrafyadan ve her koşuldan pek çok çocuğa ulaşabilmeyi hedeflemektedir.


Uygulamalı ve eğitici içeriğiyle çocukların kültürel mirasımızı keşfederken tarihe ve arkeolojiye dair de pek çok bilgiye sahip olmasını sağlayan Arkerobox, nitelikli eğitime destek olabilecek bir içeriktedir. Arkerobox Arkeoloji Setlerinin kapsadığı eğitici nitelikteki içeriklerimiz ve çocukların deneyerek keşfettiği arkeoloji kitimiz ile nitelikli eğitim için çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyimi sunmaktayız. Ayrıca çocuklara düzenlediğimiz ‘’Kültürel Mirası Keşfet!’’ atölyeleri ile sosyalleşmelerine ve gelişimlerine destek olmaktayız.


Yenilikçi eğitim teknolojileri ile sanayi, yenilikçilik ve altyapı olarak da sürdürülebilir bir faydayı yakalamayı hedefliyoruz. Üretimden, tedariğe kadar altyapısını kendimiz sağladığımız ürünümüz, çeşitli sosyal mecralar ve geliştirmekte olduğumuz mobil uygulamalar aracılığıyla da çocuklarla buluşarak kültürel mirasımızı anlatıyoruz.


Geleceği tasarlayan çocuklarımızı geçmişle buluşturarak kültürel mirasımızı yenilikçi eğitim teknolojileri ile keşfetmelerini sağlayıp sürdürülebilir bir dünya, sürdürülebilir bir bilinç için çalışıyoruz!